تبلیغات
پایگاه خبری گذار اسلام آباد - مرعشی:جناحی که ریشه دارد با هیچ شعار و تهمتی حذف شدنی نیست
 
پایگاه خبری گذار اسلام آباد
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : - -
نویسندگان

مرعشی:جناحی که ریشه دارد با هیچ شعار و تهمتی حذف شدنی نیست/۵٧درصد ائتلاف اصلاح‌طلبان و حامیان دولت رای آورده‌اند

مرعشی

این انتخابات دارای پیام‌های روشنی بود؛ نخستین پیام این بود که هیچ جناحی به هیچ قیمتی حذف شدنی نیست.

به گزارش “گذارنیوز”  او افزود: رقیب ما به درستی یا نادرستی از همه امکاناتی که در دسترس داشت برای حذف جناح ما استفاده کرد ولی با امکانات حداقلی که ما داشتیم به لطف خداوند پیروز شدیم. مرعشی بیان کرد: در تهران روز نخست که جلسه بعد از ردصلاحیت‌ها بود فقط پنج نفر شناسایی کردیم یعنی ما با ژنرال‌های آینده ولی با سربازان خیلی ساده و با بازوان بسته با رقیب کشتی گرفتیم و سه هیچ بردیم.

جناحی که ریشه دارد با هیچ شعار و تهمتی حذف شدنی نیست
سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی گفت: این نشان داد که یک جناح را نمی‌توان حدف کرد، جناحی که در انقلاب، نظام و مردم ریشه دارد با هیچ شعار و تهمتی حذف‌شدنی نیست، این جناح شخصیت‌های معتبری دارد به طوری که همه دیدند یک پیام کوتاه ویدیویی سید محمد خاتمی در تهران چه کرد!
هاشمی کارگردان شورای انقلاب از طرف امام (ره) بود
مرعشی تصریح کرد: همچنین همه شاهد هستند که آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی از سال ١٣٨٨ تحت چه فشارهای ناجوانمردانه‌ای قرار گرفت، در حالی که آنچه وی گفت خطبه نماز جمعه‌ای بود که آخرین نماز جمعه وی شد و در آن خطبه که قابل پخش است او طرفین را به گفت‌وگو با یکدیگر دعوت کرد و خواست زندانیان آزاد شوند و خسارت خسارت دیدگان جبران شود. وی افزود: این خطبه آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی بسیار دقیق، کارساز و تعیین‌کننده بود که نه تنها شنیده نشد بلکه وی به موضع سران فتنه برده شد، در صورتی که او حساب شده مردم را قانع کرد و جمعیت را به خانه‌ها فرستاد اما در طول این شش سال تهمتی نبود که به هاشمی نزنند. مرعشی بیان کرد: هاشمی در تمام سال‌هایی که مرحوم آیت‌الله مشکینی، رییس مجلس خبرگان بود، نایب‌رییس اول خبرگان و اداره‌کننده آن مجلس بود.  در تببین خط امام در خطبه‌های نماز جمعه تهران، در فرماندهی جنگ، در پایان دادن به جنگ، در سازندگی و در تمامی صحنه‌ها جایگاه وی بالابود ولی وی احترام کرد، جمله آیت‌الله مهدوی کنی بعد از ریاست در خبرگان که مستند است این بود که «ریاست خبرگان را آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی به من هدیه کرد».
مردم هوشیار هستند
سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی گفت: اما برخی بار دیگر بعد از فوت آیت‌الله مهدوی‌کنی همه امکانات را به کار بستند تا هاشمی رییس خبرگان نشود و امروز باید گفت بعد از شش سال، آیا این حجم رای برای پایان دادن به این تخریب‌ها کفایت نمی‌کند؟ مرعشی تاکید کرد: این یکی از نکات مهم این انتخابات بود که نمی‌شود شخصیت‌های ریشه‌دار و انقلابی را با تهمت و حرف‌های سخیف از صحنه بیرون کرد، مردم هم هوشیار هستند.
شهادت می‌دهم که رحمانی فضلی انتخابات را به شایستگی اداره کرد
این عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان سپس با اشاره به اینکه این انتخابات، انتخابات عجیبی بود، افزود: به پیشگاه ملت ایران باید عرض ادب کرد، مردم مستحق خدمت صادقانه هستند و باید قدر آنها را بدانیم، از این‌رو وظیفه خود می‌دانم از دولت و وزیر کشور قدردانی کنم و هرچند ما در برخی عرصه‌ها منتقد سیاست‌های داخلی بودیم ولی شهادت می‌دهم که رحمانی فضلی انتخابات کشور را به شایستگی اداره کرد، ضمن اینکه استاندار و فرمانداران استان کرمان هم انتخابات خوب، سالم و آرامی را برگزار کردند.
۵٧درصد ائتلاف اصلاح‌طلبان و حامیان دولت رای آورده‌اند
مرعشی بیان کرد: بر اساس آخرین آمار، ١٢۴ نماینده از ٢١٨ نماینده مجلس دهم شورای اسلامی، یعنی ۵٧ درصد ائتلاف اصلاح‌طلبان و حامیان دولت رای آورده‌اند و ٧١ کرسی در اختیار اصولگرایان است، همچنین ٢٣ کرسی هم متعلق به نیروهای مستقل است که باید بعدا موضع خود را مشخص کنند. از ۶٧ کرسی باقی مانده هم اصلاح‌طلبان می‌توانند به راحتی ۴٠ کرسی را کسب کنند.  او ادامه داد: هرچند ٧١ کرسی اصولگرا هم یک طیف نبوده و از جبهه پایداری و… هستند اما اینکه در مجلس چطور عمل کنیم، تصمیم گروهی این است که انتخاب به عهده منتخبان مردم در فراکسیون باشد. در استان‌ هم شش کرسی از آن اتئلاف اصلاح‌طلبان و یک کرسی براساس تقسیم کار مربوط به حزب اعتدال و توسعه است.
٧٠ درصد از کرسی‌ها را در استان‌ دارا هستیم
سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی یادآورشد: ٧٠ درصد از کرسی‌ها را در استان‌ دارا هستیم اما ضمن اینکه به کسانی که به خاطر دو یا یک کرسی کرمان نگران بودند حق می‌دهم، باید گفت ما در هیچ دوره‌ای در گذشته شاهد نبوده‌ایم که ٧٠ درصد کرسی‌های استانی را داشته باشیم، درگذشته در بهترین حالت ۶٠ درصد کرسی‌ها را دارا بوده‌ایم.
اگر ما بخواهیم پیروز شویم جناح رقیب ما هم باید باشد
وی گفت: در نخستین جلسه ناامیدی غیرقابل وصفی در بین دوستان وجود داشت و مدام با اما و اگر دوستان مواجه می‌شدیم ولی همه همت کردند و سرمایه رفته‌ای را بازیافت کردند، بنابراین ضمن احترام به همه باید توجه کرد اگر ما بخواهیم پیروز شویم جناح رقیب ما هم باید باشد و حذف شدنی نیست. چنین تصوری واقع‌بینانه نبوده و نیست.
کسانی که پیروز شده‌اند نباید مغرور شوند
مرعشی سپس با تاکید بر اینکه کسانی که پیروز شده‌اند نباید مغرور شوند، افزود: اگر نمایندگان به مردم پشت کنند و به آنها خدمت نکنند همین سرنوشت (یعنی رای نیاوردن نمایندگان دوره قبل) در انتظار آنها خواهد بود؛ غرور در پیروزی، آفت است. او با اشاره به اینکه در حوزه کرمان و راور و سیرجان هم نباید ناامید شد، بیان کرد: یأس هم از آفت‌هاست، ضمن اینکه ما باید با یک اعتدال برخورد و خودمان را برای خدمت بیشتر به مردم آماده کنیم. از نظر من هم کشور و هم استان در معرض برنامه‌های سازندگی خوبی می‌تواند قرار گیرند چراکه شرایط برای یک جهش صنعتی در ایران و استان فراهم است.
مردم آینده نظام را رقم زدند
سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی ادامه داد: به عنوان برادر کوچک با همه ارادتی که به دولت و نمایندگان منتخب مردم دارم با قاطعیت می‌گویم که اگر قرار باشد دوستان ما در مجلس کوچک‌ترین تعللی در خدمت به مردم کنند من نخستین کسی هستم که جانب مردم را خواهم گرفت و حق را به مردم خواهم داد. مرعشی تصریح کرد: مردم اصل هستند، پس کوچک‌ترین وقت‌کشی و غفلت در اولویت‌ها، ما را چهار سال دیگر شرمنده مردم می‌کند، همه هم‌پیمانان ما و نیروهای سیاسی ما که پشت سر این افراد جمع شدند هدف‌شان این بود به مردم خدمت کنند از این رو کوچک‌ترین غفلت را تحمل نخواهیم کرد زیرا مردم آینده نظام را رقم زده و در مقابل نفوذ خارجی‌ها و بیگانگان ایستادگی می‌کنند.
اگر مردم نباشند همه اتفاقات بد خواهد افتاد
وی یادآورشد: کسانی که فهرستی را فهرست خارجی‌ها می‌خواندند توجه نداشتند که خودشان آب به آسیاب دشمن می‌ریختند چون اگر مردم نباشند همه اتفاقات بد خواهد افتاد. این عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان با بیان اینکه امیدوارم موج خوبی از سازندگی، عمران و توسعه با همکاری نمایندگان منتخب جدید در استان آغاز شود، گفت: کاندیداهای جریان اصلاح‌طلب در کرمان و راور یعنی دکتر سالاری و نوذری هم توجه کنند که اعتماد وسیع مردم در دوره کوتاه نوید خوبی از موفقیت بود البته ما باید در حوزه کرمان و راور در بحث تشکیلات سیاسی ارزیابی کرده و همت بیشتری داشته باشیم.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 14 مرداد 1396 06:33 ق.ظ
Pretty! This has been an extremely wonderful post. Thank you for
providing this information.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :